Bangkok. První zastávka thajského dobrudružství.


?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="no"?Vyřídit poslední pracovní e-maily, nastavit "out of office", batoh na záda a vzhůru na letiště. 4 kamarádi, 16 dní volna a -4 repelenty hned po první pasové kontrole na Ruzyni :). Čeká nás let Praha - Moskva - Bangkok.

Pro mě osobně je to vůbec první trip na asijský kontinent. V letadle přemýšlím, co můžu od Bangkoku očekávat: absolutní chaos, bída na ulicích a luxusní čtvrti zároveň, rušný noční život, thajské masáže a typické pokrmy, kýčovité buddhistické chrámy a osoby "třetího pohlaví". Nemůžu si samozřejmě nevzpomenout na film Pařba v Bangkoku.

Trochu k pousmání bylo rozbalení papírového "štěstíčka" hned na prvním letu. Na malém papírku bylo napsáno "Events are completely out of your control." Očekávání tedy byla velká.

Už samotná cesta na hotel naznačila, že moje myšlenky a představy o Thajsku byly celkem blízko realitě. Ačkoliv na hotel z metra to je pár set metrů, vzdáváme pokus o pěší orientaci v absolutní anarchii ulic Bangkoku a smlouváme prvního "tuk tuk" taxikáře na 250 thajských bahtů. Jak ukázaly další dny, i po 50% slevě měl po naší jízdě vyděláno na celý den.

Ubytování nacházíme na rušné Khao San Road v hotelu D&D Inn. U bazénu na střeše s chutí otvíráme prvního changa a sledujeme opilé a do ruda spálené Angličany, padající jeden přes druhého do příjemně osvěžující vody. Osudnou se nám stává únava po cestě. Usínáme na hotelovém lehátku a po necelé hodině chytáme stejný odstín pleti jako ostrovani.

Ulice Bangkoku každoho Evropana ale musí pohltit. K dostání je zde skutečně všechno možné i nemožné. Od falešných vysokoškolských diplomů, přes osvěžující ovocné fresh drinky a smažené kobylky, až po nepřeberné množství oblečení nejrůznější barvy a kvality.

Bangkok je tak trochu město dvou tváří. Po setmění dostává zcela odlišný nádech. Pomalu mizí pouliční stánkaři s jídlem a nahrazují je zvláštní lidé neurčitého pohlaví, lákající k tanci a na masážní služby kterékoliv části těla. Nejznámější čtvrtí v tomto ohledu je bezesporu čtvrť Soi Cowboy.

Nebudu ani nechci se tady dlouze rozepisovat o všech památkách a historii města. Nicméně z míst, které jsme stihli navštívit, určitě doporučuji Královský palác, což je rozsáhlý komplex několika budov a nádvoří nebo Wat Pho se známou obří sochou ležícího Buddhy. Svoje kouzlo má i projížďka po řece Chao Phraya, kde můžete narazit na krásné tradiční plovoucí trhy, ale i obyvatele žijící v té největší bídě a nejtěžších podmínkách. Skvělým zážitkem je i jízda již zmiňovaným tuk tuk taxi, ať už je jejich tehnický stav a jízdní schopnosti řidiče jakékoliv.

Myslím, že Bangkok si lze dosyta užít během 2-3 dnů, a každý si ho užije dle svého.

Fotogalerii z Bangkoku si můžeš prohlédnout tady.

Sleduj blog, další díl bude pokračovat. Tentokráte z ostrova Koh Phangan.

JH

Poslední příspěvky
#tagy