Koh Phangan. V rytmu Full Moon Party.

Po dvou dnech aklimatizace v Bangkoku nás čeká zhruba 700 km dlouhý přesun na jihovýchodní pobřeží, které omílájí teplé vody Thajského zálivu. Přímý let Bangkok - Koh Phangan trvá zhruba 1 hodinu. My ale v rámci úsporných opatření volíme kombinovanou noční cestu autobus + loď, která zabere necelých 11 hodin.

Stručná charakteristika

Ostrov Koh Phangan je vlastně hora porostlá tropickým deštným pralesem, který ve svém vnitrozemí skrývá několik vodopádů. Hlavním lákadlem ostrova jsou ale překrásné pláže s bílým pískem, které lemují vysoké kokosové palmy. Turisté objevili kouzlo tohoto ostrova teprve před třiceti lety. Od té doby na pobřeží vyrostlo několik moderních resortů, které nabízejí služby té nejvyšší úrovně. I přesto ale narazíš na pláž, na které jsi úplně sám. Úžasné v dnešní době!

Koh Phangan Grand Sea Beach Resort

Speedboat nás v dopoledních hodinách vykládá na Thong Sala Pier. V obrovské hromadě zavazadel naházených přes sebe najdeme naše batohy a bez většího váhání bereme taxíka na hotel. Bydlíme v Grand Sea Beach Resort. Je to jednoduchý, ale přitom stylový resort přímo na pláži s kokosovými palmami, bílým pískem a dvěma velkými hotelovými bazény. Pokud zvažuješ cestu na tento ostrov, hotel určitě vřele doporučím. Nabízí ideální polohu kousek od přístavu a hlavně od Hat Rin Beach - místa, kam se každý měsíc sjíždí tisíce lidí z celého světa, aby protančili nekonečnou noc během vyhlášených Full Moon Party. O té ale podrobněji až níže.

Poznáváme ostrov

Lákají nás i další části ostrova, a tak si v hotelové recepci půjčujeme skútry a vyrážíme na večerní průzkum. Silnicí podél pobřeží dojíždíme do 13 km vzdálené Hat Rin Beach, ať víme, co nás následující noc čeká. Pohled na rozlehlou pláž obsypanou několika bary a tavernami slibuje rozhodně zajímavý zážitek. Zpátky na hotel se nám ještě nechce, a tak se cestou zastavíme v pouličním baru, kde s chutí při billiardu vypíjíme oroseného changa. Společnost nám dělá místní dvojčlenná obsluha. Při bližším pohledu na jednu z "dívek" docházíme k názoru, že se docela jistě jedná o ladyboye. Rozpoznávací znamení? Výrazný ohryzek, silné prsty na rukou nebo nápadně dokonalý obličej (a vlastně celá postava). A samozřejmě nepřirozený hlas. Soudíme, že podobných lidí s neurčitým pohlavím potkáme ještě více. Dáváme jim tedy pracovní název "choboti".

Na druhý den ráno se vydáme tentokrát severozápadním směrem hledat ty nejhezčí pláže ostrova. Po chvíli bloudění a hledání v mapě nás silnice vnitrozemím dovede až na západní břeh. Tady nás čeká skutečný ráj na zemi. Bílé pláže na sebe navazují jedna za druhou a těžko vybrat tu nejlepší. Za všechny můžu zmínit například Haad Chao Phao Beach. Voda je sice dost mělká a místy tak horká, až to pálí do chodidel. Ale to nám nevadí. Kvůli teplému moři sem přece jedeme.

Full Moon Party

To hlavní nás ale na tomhle ostrově ještě čeká. Avizovaná Full Moon Party je akcí, kam se každý měsíc vydá až 20 000 turistů a Thajců, aby společně oslavili tancem a divokým popíjením úplněk během nekonečné noci přímo na pláži. Na Hat Rin tuhle noc alkohol teče doslova proudem. Zdejší specialitou jsou kyblíky (buckets) plné alkoholu. Kyblíkem se na začátku večera vyzbrojí každý účastník, aby ho dlouhým brčkem vypil v sedě či leže na vyhřátém písku. Nabídka drinků je široká. Liší se cenou a kvalitou v závislosti na vzdálenosti od hlavní pláže. Já osobně volím gin&tonic. Za 150 bahtů (asi 1OO Kč) v jednom ze stánků dostávám plastový kyblík zelené barvy, do kterého mi místní mladík nalévá pět velkých panáků gina, skromně zalitých vychlazeným tonicem. Opravdu hodně muziky za málo peněz!

Na své si přijde příznivec jakéhokoliv hudebního žánru, od taneční hudby přes d'n'b a hip hop až po reggae. Kolem desáté hodiny večerní se pláž proměňuje v jeden obrovský tančící dav, který se různě přelévá mezi jednotlivými pódii. Spousta lidí si nechává své tělo pomalovat pestrobarevnými barvami, které ve tmě svítí.

Pak už přichází na řadu velkolepá ohnivá show. Do dáli na všechny strany září nápis Full Moon Party, který vzplane na obrovské konstrukci s úderem půlnoci. Divoká párty pak pokračuje a končí třeba až druhý den odpoledne.

Pozor určitě na drogové dealery, kterých se po pláži pohybuje spousta. Nedělá jim problém nastrčit komukoliv drogu do kapsy a dát echo domluvenému policistovi, který si na tebe počká za rohem. Výsledkem v extrémním případě může být až 50 let ve vězení na nedalekém ostrově Koh Samui. A to fakt nechceš.

Shrnutí

Koh Phangan je úžasný ostrov, který by neměl chybět v žádném itineráři při cestě na thajské ostrovy. Nabídne nespočet kouzelných pláží pro romantickou dovolenou. Na druhé straně tady při úplňkové noci zažiješ asi vůbec největší taneční párty na světě pod šiřým nebem. Skvělým zážitkem je i projížďka na skútru po ostrově. Během ní ti ostrov dopřeje parádní výhledy na písčité zátoky a je jenom na tobě, kterou si vybereš pro koupání. Při cestě vnitrozemím není problém narazit i na opice, které se stahují do obydlených oblastí, aby si odnesly něco na zub.

Sestřih toho nejlepšího najdeš v následujícím videu. Enjoy!

Pokud tě zajímají samotné fotky, koukni do fotogalerie.

JH

Poslední příspěvky
#tagy