Nejen za golfem do Mexika.


Cabo del Sol Ocean Course

Další příspěvek bude mapovat moji cestu do Mexika. Jednalo se tentokrát o cestu služební, kdy jsme společně s vítězi českého kola jeli reprezentovat naši zemi na světové finále goflového turnaje Audi quattro Cup 2015. Je to největší amatérský turnaj v golfu na světě, který letos vyvrcholil 29. 11. - 3. 12. 2015 v mexickém Los Cabos.

Letošní turnaj v číslech.

  • 55 zemí pořádajících svou lokální kvalifikaci,

  • 750 turnajů,

  • 100 000 hráčů,

  • 25. výročí Audi quattro Cupu,

  • 58 týmů na světovém finále v Los Cabos

Více info o turnaji na www.audiquattrocup.com

Kde se poušť střetává s Tichým oceánem.

Nacházíme se v západním Mexiku na samém jihu Kalifornského poloostrova, který z jedné strany omílají vody Kalifornského zálivu a z druhé strany širý Pacifik. Golfový resort Cabo del Sol Ocean Course, navržený Jackem Nicklausem, jako jeden z mála na světě nabízí nádherný pohled na Sonorskou poušť, horské masívy a azurově modrý Tichý oceán zároveň. Sedm jamek se nachází v bezprostřední blízkosti pobřeží se zlatavým pískem. Oblast ležící v subtropickém klimatickém pásu kdysi bývala součástí USA, dnes tvoří převážnou část západního Mexika, kde má značný význam turistika.

Sheraton Hacienda del Mar Golf & Spa Resort

Dočasným domovem pro všechny účastníky Audi quattro Cupu 2015 byl hotel Sheraton Hacienda del Mar. Nachází se v exkluzivní poloze, zasazen do flory typické pro zdejší oblast - palmy a kaktusy si hledají svůj prostor pro život v suchém písku mezi skaliskami v kontrastu s přenádhernou pláží a mořem, v těsném sousedství golfového resortu Cabo del Sol.

Hotel je postaven ve stylu rozsáhlé haciendy v typickém mexickém stylu a nabízí pro hosty ten největší komfort: prostorná nádvoří s fontánami, pět restaurací, pět venkovních bazénů, několik vířivek a moderní fitness. Největším lákadlem je ale bezesporu nedotčená písešná pláž a výlety do dalších okolní zátok.

Pokud se chceš o tomhle místě dozvědět více, koukni zde.

Výlet lodí z Cabo San Lucas. Možná uvidíme i velryby.

Zatímco hráči finálového turnaje si užívají hru na golfovém hřišti, tým "non-players" (včetně mě) vyráží do nedalekého Cabo San Lucas, aby odsud vyplul lodí za šnorchlováním mezi korály v nedaleké zátoce. Cabo San Lucas leží na samém nejjižnějším cípu Kalifornského ostrova, ze kterého dále směrem na jih nespatříš už žádnou pevninu, pouze Antarktidu.

Jedná se o místo, kam se v zimním období stahují ze studených aljašských vod velryby, aby se zde pářily. I proto sem ročně míří tisíce turistů. My bohužel takové štěstí nemáme. Pohlazením na duši je ale pro nás i pohled na lachtany plující vedle naší lodi.

Zátoka v Cabos San Lucas je ale známá i pro své další přírodní krásy. Skalní brána El Arco nebo kouzelné pláže sevřené mezi vysokými skálami, přístupné pouze z moře, patří k těm nejhezčím, které jsem kdy na vlastní oči spatřil.

Za rytmu latinské hudby plujeme dál podél pobřeží severovýchodním směrem ke zdejšímu korálovému útesu, abychom se s brýlemi a šnorchlem potopili obdivovat podmořský svět. Pro mě osobně úžasný zážitek! Hejna ryb nejrůznějších velikostí a barev se doslova proplétali mezi námi. Než se vydáme zpět do Cabo San Lucas, zkouším i standup paddleboarding, abych zjistil, že to není zrovna nic jednoduchého. Rozhodně mám co pilovat!

Závěrem.

Západní Mexiko stojí rozhodně za návštěvu i pro ty z vás, kteří neholdujete golfu. Pravdou je, že úplný jih Kalifornského poloostrova nenabízí moc turistických zajímavostí, ale rozhodně to vynahradí nesmírnou krásou zdejší přírody. Především divoké vlny, které posílá širý Pacifik na písčité pobřeží, stojí rozhodně za podívanou. Los Cabos je místem spíše pro klidnější dovolenou. Pro návštěvu doporučuji období mezi lednem a dubnem, kdy máš velkou šanci v moři spatřit i zmiňované velryby, což musí být neskutečný zážitek!

A jak dopadla česká dvojice ve finálovém turnaji? V nabité konkurenci týmů z celého světa a na náročném hřišti Cabo del Sol obsadila sympatické 48. místo, k čemuž velmi gratuluji. Těším se opět za rok!

Jakub Hanuš

„Žiju, poznávám, sdílím.“

Poslední příspěvky
#tagy