4 důvody, proč navštívit Slavkov u Brna.

Po delší odmlce přidávám krátký příspěvek o víkendu stráveném na jižní Moravě. Respektive zmíním několik důvodů, proč i pár dní strávených ve Slavkově u Brna stojí za to.

Je to malé město velkých dějin.

V bezprostředním okolí Slavkova u Brna se roku 1805 odehrála jedna z nejznámějších a nejdůležitějších bitev na území Moravy. Je označována také jako bitva tří císařů a byla důležitým milníkem pro utváření mapy střední Evropy poté, kdy francouzská vojska Napoleona drtivě porazila spojeneckou armádu vedenou ruským carem Alexandrem I. a rakouským císařem Františkem I.

Bitva u Slavkova (1805)

Zdroj: http://www.bellum.cz/

Je zde krásný barokní zámek s rozlehlou zahradou.

Na bitvu tří císařů pamatuje i zdejší zámek v barokním stylu, z jehož balkonu Napoleon vyhlásil zbytku svého vojska důležité vítězství. Památnému vojenskému souboji je věnována i samostatná prohlídka, kterou vřele doporučuji. Velmi příjemnou procházku nabídne rozlehlý zámecký park s několika fontánami a sochami. Jeho podoba (stejně jako v případě samotného zámku) byla v průběhu času ovlivněna několika architektonickými styly. Od roku 1996 se v něm dokonce nachází i veřejná golfová akademie.

Na své si zde přijdou milovníci golfu.

Místní golfový resort Austerlitz patří k těm obtížnějším, ale zároveň nejkrásnějším v České republice. Hřiště je plné technických pasáží, přírodních překážek, bankrů a vodních ploch. Jeho podoba vzešla z ruky vyhlášených rakouských architektů. Na několika jamkách nabízí nádherný výhled na celý areál a nejbližší okolí. K dispozici jsou pochopitelně i kvalitní tréninkové plochy a možnost ubytování buď v hezky zařízených apartmánech přímo u hřiště nebo v sousedním zámeckém hotelu.

Je to místo klidu a dobrého jídla.

Slavkov u Brna je poměrně malé a klidné město se zhruba 6.500 obyvateli, zasazené do krajiny jihomoravského kraje, necelých 20 km východně od Brna. Hned při příjezdu na Vás dýchne pohodová a přátelská atmosféra. Přímo na náměstí je několik restaurací a kaváren. My jsme zkusili WINGS café a restaurant a odměnou nám byl vynikající steak z vepřové panenky s přílohou z anglických fazolek na slanině. Na zapití mají v nabídce hned několik osvěžujících limonád různých příchutí.

Pokud hledáte hezké místo daleko od rušné Prahy, kde hodláte strávit pár dní klidu, kultury a hezkého golfu, neváhejte a navštivte Slavkov u Brna. Určitě nebudete litovat.

Jakub Hanuš

„Žiju, poznávám, sdílím.“

Poslední příspěvky
#tagy